o nás
baterie
lisy
hodiny
chemický velín
vývoj
reference

Úvodní stránka

Řídící hodiny displeje podružné hodiny PD4 stopky ST1, ST2, STmin technická podpora Historie vývoje hodin PIK
pozadí

HODINY DCF-1R

časová ústředna DCF-1R

Naše firma vyrábí hodiny řízené vysíláním časového kódu DCF77, určené především pro rozhlas. Hodiny jsou v skříňi 19" pro montáž do racku.

Hodiny DCF-1R generují časové znamení a mohou být doplněny výstupem minutových a vteřinových impulzů pro řízení podružných hodin. K hodinám DCF-1R je možné připojit displeje DCD1 až DCD4 s výškou číslic od 17 do 100 mm.

V roce 2016 bylo provedení hodin zásadně změněno. Nová verze hodin má nezávislé ovládání displeje na předním panelu a podružných displejů. Nyní při přepnutí hodin do nastavovacích režimů podružné displeje stále ukazují čas.

Další změna se týká výstupu časového znamení. Pro omezení přechodových jevů (klixů) při náběhu a doběhu tónu je nutné, aby tón nabíhal postupně. Přílišné prodloužení přechodu má za následek příliš měkký tón. První hodiny vyráběné před 25 lety měly filtraci největší, později byl nastavován ostřejší náběh/doběh tónu. U nové verze hodin je signál časového znamení vytvářen digitálně a přepínačem na zadním panelu lze zvolit tři možnosti charakteru zvuku.

U hodin s výstupem pro řízení podružných hodin vteřinovými impulzy už není potřeba ručně přestavovat letní/zimní čas. Čas se přestaví automaticky, stejně jako u výstupu minutových impulzů.

Technické parametry

19" skříň do racku, výška: 1U
max. příkon 50W
napájení přídavných displejů 12V 3A
výstup časového znamení 1 KHz 0,775 V / 600 Ohm oddělený
výstup minutových, vteřinových impulzů 24V 1,6AHODINY DCF-1

malé hodiny DCF-1

Vyrábíme též stolní verzi řídících hodin DCF-1. Tyto hodiny mají stejné základní funkce jako typ DCF-1R, ale mají některá omezení vyplývající z menšího provedení. Do hodin DCF-1 nelze doplnit výstup minutových a vteřinových impulzů pro podružné hodiny, chybí zálohovací baterie a výstup pro displeje má zatižitelnost omezenou zatižitelností napaječe.