o nás
baterie
lisy
hodiny
chemický velín
vývoj
reference

Úvodní stránka

Řídící hodiny displeje podružné hodiny PD4 stopky ST1, ST2, STmin technická podpora Historie vývoje hodin PIK pozadí

Podružné hodiny PD4

elektronické podružné hodiny PD4

Podružné hodiny PD4 jsou nástěnné analogové a digitální hodiny určené pro rozhlasová pracoviště. Analogová část pracuje bez mechanických pohyblivých částí a proto jsou tyto hodiny nehlučné. Hodiny mohou být řízeny minutovými impulzy ze sítě jednotného času, minutovými impulzy z modulu DCF-E, nebo mohou s omezenou přesností pracovat samostatně. Je též možnost dodat hodiny řízené vteřinovými impulzy. Hodiny se vyrábějí v provedení s napájením 230V AC a v provedení s napájením 12V DC.

Propojkami je možno nastavit režim podružných hodin s předstihem proti minutovým impulzům 0, 0.315, 0.84 sekundy nebo autonomní chod. Předstihem zobrazení je korigováno zpoždění při vysílání s řízením výkonu nosné na SV a při vysílání přes satelit. Z výroby je nastaven podružný režim s nulovým předstihem.

Hodiny jsou vybaveny krátkodobým zálohováním napájení pro případ výpadku el. energie. Zálohování je řešeno bez použití baterie a udrží v provozu řídící mikropočítač hodin po dobu cca 10 minut. Po tuto dobu hodiny přijímají řídící impulzy. Pokud je výpadek delší, po obnovení napájení hodiny zobrazují režim inicializace, nebo při řízení hodinami DCF-1R s modulem DCF-P jsou automaticky nastaveny.